Prof. Pete S. Batra
Prof. Manuel Bernal Sprekelsen
Kierownik Oddziału Klinicznego Otolaryngologii w Barcelonie.
Katedra Otolaryngologii, Uniwersytet w Barcelonie.
Autor ponad 200 artykułów i 17 książek w zakresie Otolaryngologii – Chirurgii głowy i Szyi (ORL-HNS).
Prezes Hiszpańskiego Towarzystwa ORL-HNS (2021-2024).
Były prezes Europejskiej Akademii ORL-HNS.
Były prezes Konfederacji ORL-HNS.
Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Rynologicznego, 2019.
Prof. Ireneusz Bielecki
Kierownik Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej, Chirurgii Głowy i Szyi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od ponad 20 lat jest ordynatorem Oddziału Otolaryngologii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
Jest nauczycielem akademickim i chirurgiem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Uczestniczył w wielu projektach badawczych. Zajmuje się wszystkimi aspektami otolaryngologii dziecięcej. Ważnymi tematami jego zainteresowań są chirurgia dróg oddechowych, rynochirurgia oraz diagnostyka i leczenie niedosłuchu u dzieci.
Przez dwie kadencje był członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi (PTORL), a także był przewodniczącym, a obecnie jest w zarządzie Sekcji Otolaryngologii Dziecięcej. W 2021 roku zorganizował w Katowicach ogólnopolską konferencję dla otolaryngologów dziecięcych. Jest autorem wielu publikacji oraz aktywnym wykładowcą.
Prowadzi szkolenia podyplomowe z zakresu otorynolaryngologii dziecięcej.
Prof. Paweł Burduk
Absolwent Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Kierownik Katedry Otolaryngologii, Foniatrii i Audiologii CM UMK. Autor 215 artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych. Do Jego zainteresowań naukowych należą m. in.: patologia procesów zapalnych głowy i szyi, operacje rekonstrukcyjne w nowotworach głowy i szyi, a także neuroobrazowanie funkcjonalne zaburzeń słuchu, równowagi i mowy po COVID-19 i leczeniu onkologicznym. W centrum jego zainteresowań naukowych i klinicznych znajdują się obszary, takie jak: rynologia, chirurgia endoskopowa nosa i zatok przynosowych oraz podstawy czaszki, opieka przed- i pooperacyjna, chirurgia głowy i szyi, onkologia eksperymentalna, otologia, fonochirugia i inżynieria biomedyczna. Współpracuje naukowo z Katedrą Neuropsychologii Klinicznej CM UMK (laboratorium neuroobrazowania REN), Intedryscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK, Cognitive Neuroscience Laboratory i Neuroimaging Center Harvard University w Bostonie, USA. Odbył wiele staży i pobytów naukowychw ośrodkach zagranicznych i polskich, takich jak Amsterdam, Bruksela, Berlin, Hradec Kralowe, Mediolan, Londyn, Beziers, Dubai, Warszawa, Poznań i Lublin. Wykładowca na licznych kursach laryngologicznych w Polsce. Członek Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki, Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego. Członek komitetu redakcyjnego Clinical and Medical Oncology oraz Otorynolaryngologii Polskiej.
Prof. Ewa Cichocka-Jarosz
Prof. Dipankar Datta
Prof. Magdalena Dutsch-Wicherek
Specjalistka otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej. Dyrektorka ds. Lecznictwa Warszawskiego Centrum Opieki Medycznej „Kopernik” Sp. z o.o. Kierowniczka Zakładu Endoskopii Otorynolaryngologicznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w latach 1999-2011 pracowała w Oddziale Klinicznym w Katedrze i Klinice Otolaryngologii UJCM w Krakowie. W latach 2011-2014 pracowała w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rozwoju Naukowego Centrum Onkologii oraz Kierowniczki Zakładu Endoskopii Nowotworów Głowy i Szyi. W latach 2014-2020 pracowała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, w Katedrze Pediatrii i Klinice Chorób Dzieci UJCM. Powołana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w specjalności otorynolaryngologia dziecięca dla województwa małopolskiego w 2017r. W 2020 roku uzyskała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Absolwentka programu EMBA SGH WUM (2023r). Jej badania naukowe ogniskują się na roli mikrośrodowiska w powstaniu i progresji nowotworów złośliwych oraz remodelingu tkanek w przebiegu tych procesów. Od 2020 roku do chwili obecnej pracuje w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Zajmuje się problemami otolaryngologicznymi wieku rozwojowego, w szczególności zaburzeniami oddychania u dzieci.
Prof. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1997 roku pracuje w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, gdzie zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób infekcyjnych oraz prowadzi badania nad patogenezą zakażeń i mechanizmami lekooporności drobnoustrojów. Jest autorką lub współautorką ponad 100 prac naukowych, w tym publikacji dotyczących terapii zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Obecnie jest członkiem Zespołu ds. Racjonalnej Antybiotykoterapii IPCZD oraz pełni funkcję kierownika Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej IPCZD i Działu Kontroli Zakażeń Szpitalnych IPCZD. W latach 2018-2022 była konsultantem krajowym w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej.
Prof. Karolina Dżaman
Prof. Wojciech Feleszko
Prof. Paweł Golusiński
Kierownik Katedry Otolaryngologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kierownik Klinicznego Oddziału Szpitala Uniwersyteckiego im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Specjalista otorynolaryngologii i chirurgii głowy i szyi.
Członek Zarządu i Sekretarz Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi.
Członek Zarządu Sekcji Rynologicznej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi.
Ukończył studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2008 roku na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i stopień doktora habilitowanego w 2015 na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizację z otolaryngologii uzyskał pracując na Oddziale Otolaryngologii Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu. W latach 2013-2020 pracował jako adiunkt w Katedrze i Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.
Ukończył stypendium w zakresie badań głowy i szyi (Fellowship in Head and Neck Research ) w Sekcji Biologii Nowotworów Oddziału Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w VU Medical Center w Amsterdamie oraz prestiżowe stypendium w zakresie zaawansowanej onkologii głowy i szyi oraz chirurgii tarczycy (Fellowship in Advanced Head and Neck Oncology and Thyroid Surgery) w Szpitalu Uniwersyteckim Królowej Elżbiety w Birmingham. Jego główne zainteresowania naukowe to rola wirusa HPV w etiopatogenezie raka głowy i szyi oraz nowe biomarkery w surowicy krwi u chorych na raka płaskonabłonkowego głowy i szyi.
Klinicznie, specjalizuje się w chirurgii nowotworów głowy i szyi ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii rekonstrukcyjnej, małoinwazyjnych technik chirurgii przezustnej oraz chirurgii tarczycy.
Prof. Werner Heppt
Prof. Robert C. Kern
Robert C. Kern, doktor nauk medycznych, objął stanowisko Przewodniczącego Wydziału Otolaryngologii - Chirurgii Głowy i Szyi w Feinberg School of Medicine w lipcu 2006 roku. Dr Kern dołączył do wydziału Northwestern University prawie dwadzieścia lat temu, po odbyciu rezydentury na Wayne State University i dwuletnim stażu badawczym NIH. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Georgetown oraz studia medyczne w Jefferson Medical College w Filadelfii, w Pensylwanii. Główne zainteresowania kliniczne dr Kerna obejmują przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, polipy nosa, łagodne i złośliwe guzy zatok przynosowych oraz dostępy przeznosowe do guzów podstawy czaszki. Jest głównym badaczem klinicznym w programie dotyczącym przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, finansowanym przez NIH.
Prof. Wiesław Konopka
Prof. Maciej Kupczyk
Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista chorób wewnętrznych, chorób płuc i alergologii. Główne zainteresowania naukowe dotyczą astmy ciężkiej, POChP, nowych metod leczenia chorób alergicznych, terapii biologicznych, immunoterapii swoistej i nadwrażliwości na leki. Autor licznych publikacji naukowych. Doświadczenie zdobył na szkoleniach w Huddinge Sjukhus oraz Centrum Badań nad alergiami, Karolinska Institutet w Szwecji i Ospedale Luigi Sacco we Włoszech.
Prof. Przemko Kwinta
Profesor pediatrii, Kierownik Kliniki i Katedry Pediatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego główne zainteresowania badawcze dotyczą chorób okresu noworodkowego i wybranych aspektów pediatrii ogólnej. Wśród nich ważnym obszarem zainteresowań są zaburzenia okresu noworodkowego, w tym szczególnie problemy związane z urodzeniem się dziecka przedwcześnie i długofalowa ocena dzieci, które w okresie noworodkowym wymagały leczenia w warunkach intensywnej terapii.
Prof. Devyani Lal
Prof. Grażyna Lisowska
Prof. R. Peter Manes
Dr nauk medycznych, Profesor nadzwyczajny chirurgii w Yale School of Medicine. Absolwent Uniwersytetu w Georgetown, gdzie uzyskał dyplom lekarski w Albany Medical College. Odbył rezydenturę z otolaryngologii i chirurgii głowy i szyi w Georgetown University Hospital. Odbył staż w zakresie rynologii i endoskopowej chirurgii podstawy czaszki na University of Texas Southwestern Medical Center. Jest certyfikowanym otolaryngologiem, którego zainteresowania kliniczne obejmują alergiczny nieżyt nosa, niedrożność nosa, przewlekłe zapalenie zatok, wycieki płynu mózgowo-rdzeniowego, guzy nosa i zatok, objawy nosowe chorób ogólnoustrojowych oraz endoskopowe leczenie niedrożności dróg łzowych i orbitopatii Gravesa-Basedowa. Pełni również funkcję dyrektora programu rezydentury w Yale New Haven Hospital Otolaryngology Residency Program oraz koordynatora ds. rzecznictwa w American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery.
Prof. Henryk Mazurek
Specjalista chorób płuc, alergolog, pediatra, specjalista chorób płuc dzieci; profesor zwyczajny nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Kierownik Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Oddziału Terenowego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, wykładowca Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Autor i współautor ponad 60 artykułów oryginalnych, ponad 100 rozdziałów w podręcznikach i skryptach i ponad 100 innych publikacji pełnotekstowych na temat chorób układu oddechowego u dzieci. Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Żonaty, dwoje dzieci, 3 wnuczki.
http://bip.igrabka.edu.pl/bip/wladze-instytutu
Prof. Józef Mierzwiński
Prof. Hanna Misiołek
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, obecnie Kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii WNM w Zabrzu, SUM w Katowicach. Zainteresowania kliniczne i naukowe to terapia bólu ostrego, znieczulenie regionalne oraz wentylacja w torakochirurgii. Autorka ponad 300 publikacji naukowych. Promotor 20 prac doktorskich, recenzent 30 prac doktorskich i habilitacyjnych, kierownik specjalizacji młodej kadry szkolącej się w anestezjologii i intensywnej terapii. Członek komisji ds. programu specjalizacyjnego z anestezjologii i intensywnej terapii oraz członek komisji egzaminacyjnej.
Członek PTBB – Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Członek PTAiIT – Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii (członek Zarządu Głównego jednej kadencji), Przewodnicząca Śląskiego Oddziału PTAiIT – dwie kadencje, Prezes Stowarzyszenia Znieczulenia Regionalnego i Leczenia Bólu 2010 – 2018, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Leczenia Bólu 2018-2023.
Konsultant Wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii 2011 – 2014.
Członek ESA - European Society of Anaesthesiology, Członek ESRA - European Society of Regional Anaesthesia and Pain Therapy.
Prof. Maciej Misiołek
Prof. Marek Niedoszytko
Prof. Erin O’Brien
Prof. Ewa Olszewska
Prof. Wioletta Pietruszewska
Prof. Anand Raju
Starszy Konsultant i Dyrektor Zarządzający w Szpitalach Laryngologicznych Anand w Coimbatore i Tirupur. Profesor wizytujący na wydziale laryngologii w PSG Medical College w Coimbatore i MGM Medical College w Pondicherry. Jest koordynatorem ds. implantów ślimakowych i chirurgiem bezdechu sennego w PSG Medical College & Institute of Medical Science and Research Centre. Ukończył MBBS w 1995 roku i MS (w dziedzinie otolaryngologii) w 2001 roku w Madurai Medical College w Madurai na Uniwersytecie Medycznym Dr. MGR oraz DNB (ENT) w Delhi. Odbył szereg międzynarodowych szkoleń i staży. Jest członkiem takich stowarzyszeń jak International Sleep Surgery Association, World Sleep Congress i European Politzer Society. Jest autorem artykułów w krajowych i międzynarodowych czasopismach. Wygłosił szereg referatów na krajowych i międzynarodowych konferencjach i regularnie prowadzi warsztaty kadawerowe oraz praktyczne warsztaty z leczenia chrapania z wykorzystaniem koblacji. Wykonał samodzielnie 400 operacji wszczepienia implantu ślimakowego (w głuchocie wrodzonej). Jest pasjonatem swojej pracy i pragnie mieć wkład w rozwój społeczeństwa.
Prof. Andrzej Skorek
Prof. Bożena Skotnicka
Prof. Janina Stępińska
Dr Andrew C. Swift
Prof. Jarosław Szydłowski
Prof. Krzysztof Tesch
Pracownik Politechniki Gdańskiej. Specjalista w dziedzinie teoretycznej i numerycznej mechaniki płynów oraz w zagadnieniach optymalizacji. Wiele wyników jego badań znalazło zastosowania w praktyce. Oprócz działalności naukowej znany jest również z działalności dydaktycznej i aktywności w popularyzowaniu nauki. Obok pracy naukowej i dydaktycznej na Politechnice Gdańskiej prowadził kilkuletnie badania naukowe na brytyjskich uniwersytetach. Aktywnie współpracuje między innymi z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.
Prof. Jerzy Tomik
Prof. Irena Walecka
Prof. dr hab. n. med. Irena Walecka, MBA jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii, specjalizację z zakresu balneologii i medycyny fizykalnej oraz zdrowia publicznego. Pełni funkcję Kierownika Kliniki Dermatologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA w Warszawie, jest konsultantem wojewódzkim dla województwa mazowieckiego w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), European Academy of Dermatology and Venereology (EADV) oraz American Academy of Dermatology (AAD).
Prof. Dmytro Zabolotnyi
Prof. Tomasz Zatoński
Dr hab. Tomasz Gotlib
Dr hab. Dmitry Tretiakow
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego, Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku, Białoruś. Studia ukończyłem w 2007 roku. W 2010 roku nostryfikowałem dyplom lekarza w Polsce. W 2016 roku obroniłem doktorat pt. "Ocena ekspresji TNF-alfa, IL-1 alfa, IL-6 i IL-10, RANKL, MMP oraz stan organizacji włókien kolagenu w kieszonce retrakcyjnej błony bębenkowej u chorych z przewlekłym zapaleniem ucha środkowego” w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, którego promotorem był prof. dr. hab. med. Jerzy Kuczkowski. W latach 2016-2023 byłem pracownikiem Katedry i Kliniki Otolaryngologii GUMed. W 2019 roku uzyskałem tytuł specjalisty otolaryngologa w Polsce. Od 2023 jestem zastępcą kierownika Oddziału Otolaryngologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.
Główny nurt zainteresowań zawodowych to: operacje poprawiające słuch, onkologia gruczołów ślinowych, operacje endoskopowe nosa i zatok przynosowych oraz dołu skrzydłowo-podniebiennego.
Dr med. Eliza Brożek-Mądry
Dr med. Adam Daszkiewicz
Dr med. Monika Durzyńska
Dr med. Jan Faryna
Dr med. Roman Głowacki
dr n. med. Roman Głowacki – W latach 1991-1997 studiował w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista Otorynolaryngologii od 2007 roku. 2012 - stopień doktora nauk medycznych, tytuł pracy doktorskiej "Wpływ obecności biofilmów bakteryjnych na wyniki leczenia chorych z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych” pod kierunkiem prof. dr hab. Pawła Stręka. Od 2010 roku pracuje w Centrum Medycznym Promed, gdzie jest ordynatorem Oddziału Otolaryngologii oraz od 2005 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie. Członek Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego. Autor i współautor ok. 40 publikacji zjazdowych, konferencyjnych i w pismach medycznych w Polsce i za granicą.
Dr med. Wojciech Gola
European Diplomate in Regional Anesthesia and Acute Pain Management
Prezes Polskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Leczenia Bólu
Konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii
Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich.
Dr Nataliia Komashko
Otolaryngolog
Szef Ukraińskiego Towarzystwa Chirurgii Endoskopowej Głowy i Szyi
Dr Olena Kvasha
Jest otolaryngologiem w Instytucie Otolaryngologicznym im. O.S. Kolomijczenki Państwowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy. Prowadzi badania nad powikłaniami wewnątrzczaszkowymi w guzach zatok czołowych we współpracy z Instytutem Neurochirurgii im. A. Romodanowa Państwowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy (Kijów). Wspólnie z Paton Electric Welding Institute (Kijów) opracowuje narzędzia do zamykania ubytków opony twardej i posiada patent na wynalazek będący wzorem użytkowym. Pełni funkcję oficjalnego konsultanta laryngologicznego w Ambasadzie Francji na Ukrainie. Biegle włada językami ukraińskim, angielskim, francuskim i rosyjskim.
E-mail: elenakvashamed@gmail.com
Dr Vijaya Krishnan Paramasivan
Dr P. Vijaya Krishman jest konsultantem otolaryngologiem i kieruje Oddziałem Chrapania i Zaburzeń Snu w Madras ENT Research Foundation (MERF) w Chennai, w Indiach. MERF jest jednym z pionierskich ośrodków, które uruchomiły laboratorium snu w Chennai. Dysponuje ono sprzętem do polisomnografii, służącym do monitorowania zaburzeń snu, takich jak chrapanie i zespół obturacyjnego bezdechu sennego (OSAS), a także do endoskopii snu indukowanej lekami, umożliwiającej określenie poziomu niedrożności. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię - koblację - do przeprowadzania operacji podniebienia, podstawy języka i zabiegów szczękowo-żuchwowych, w tym przesunięcia bródkowo-językowego oraz podwieszenia kości gnykowej u pacjentów z chronicznym chrapaniem i OSAS. Jest członkiem Naukowego Komitetu Doradczego Światowego Towarzystwa Snu (WSS) i członkiem Międzynarodowego Komitetu Naukowego Światowego Kongresu Snu 2023 w Brazylii. Pełni funkcję prezesa Indyjskiego Stowarzyszenia Chirurgów Bezdechu Sennego (IASSA). Przeprowadził wiele procedur chirurgicznych OSAS na wielu krajowych i międzynarodowych warsztatach chirurgicznych i kadawerowych. Organizował warsztaty i konferencje na temat chrapania i bezdechu sennego. Jest autorem licznych publikacji w najważniejszych krajowych i międzynarodowych czasopismach. Prezentował referaty i wygłaszał wykłady na krajowych i międzynarodowych konferencjach. Jest członkiem rady redakcyjnej i recenzentem wielu międzynarodowych czasopism.
Dr med. Katarzyna Semczuk
Dr med. Marcin Straburzyński
jest lekarzem medycyny rodzinnej specjalizującym się w leczeniu bólów głowy. Praktykuje na Mazurach, w niewielkiej praktyce wiejskiej oraz konsultuje pacjentów z bólami głowy w poradni leczenia bólów głowy w Warszawie. Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także współzałożycielem i od kilkunastu lat członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Rynologicznego. Od 2021 roku pełni funkcję Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Po ukończeniu studiów związany był z Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej WUM, gdzie doktoryzował się w obszarze rynologicznych manifestacji ziarniniakowatości z zapaleniem naczyń. Obecnie jest pracownikiem Katedry Medycyny Rodzinnej i Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Autor i współautor kilkudziesięciu prac oryginalnych, a także artykułów i rozdziałów przeglądowych. W 2018 roku ukończył studia podyplomowe Master of Headache Disorders na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” w ramach stypendium Europejskiej Federacji Bólów Głowy (EHF). Tym samym jest pierwszym Polakiem z tym rekomendowanym przez EHF certyfikatem. Jest także przewodniczącym dorocznego Sympozjum: Bóle Głowy w Codziennej Praktyce.
Dr Iryna Tsvirinko
Od 2019 roku jest pracownikiem naukowym w Państwowym Instytucie Otolaryngologii Państwowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy im. О.S. Kolomijczenki na Oddziale Rynologii i Alergologii (Kijów). W 2019 roku obroniła pracę doktorską. Ukończyła 57. kurs na temat FESS/Chirurgii nosa oraz podstaw septorynoplastyki (13-16 lipca 2022 roku, Graz, Austria). Jest absolwentką podyplomowego kursu uniwersyteckiego w zakresie endoskopowej chirurgii nosa i zatok przynosowych, (11-13 listopada 2019 r., Varese, Włochy).
Od 2014 roku aktywnie pomaga w organizacji corocznych konferencji Ukraińskiego Naukowego Towarzystwa Medycznego Otorynolaryngologów.
Od 2015 roku uczestniczy w międzynarodowych kongresach i konferencjach. W 2023 roku otrzymała stypendium otolaryngologiczne UK Foundation BACO 2023 Travelling Fellowship.
E-mail: tsira31@gmail.com
Dr med. Anna Tuszyńska
Dr Ludmila Zabrodska
Dr Tatyana Zaporozhets
Dr med. Krzysztof Zub
Dr n. med. Krzysztof Zub jest specjalistą w dziedzinie otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi. W 2016 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, broniąc pracy pt. "Ocena skuteczności laryngologicznej diagnostyki pozaprzełykowych objawów choroby refluksowej". Od 2008 roku jest związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, gdzie od 2020 roku pełni rolę koordynatora zespołu rynologicznego w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi. Ponadto, angażuje się w działalność dydaktyczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, prowadząc ćwiczenia oraz wykłady dla studentów z zakresu laryngologii. Jest również opiekunem lekarzy w trakcie specjalizacji.
Mgr Anna Wojcieszek
Renata Nehme
Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce plików cookies. Akceptuję
.